Славия прегази Витоша (Бистрица) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Проблемите за новака в елита стават все по-сериозни

Славия постигна лесен успех с 4:0 над Витоша (Бистрица) в мач от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията за “белите” реализираха Андреа Христов (38), Ивайло Димитров (67), Емил Мартинов (84) и Наско Милев (92).

В 29-ата минута "белите" бяха изключително близо до първия гол. Омар Абуд буквално развинти бранител на гостите, след което центрира много добре към Мба, който стреля от воле, но от голлинията Узунов успя да изчисти кълбото. Секунди по-късно Ивайло Димитров се разписа, но страничният съдия видя засада и отмени гола.

В 34-ата минута Румен Гьонов пробва шут от над 25 метра, но опитът му мина много далеч от целта. Логичното се случи в 38-ата минута, когато Иван Минчев центрира от корнер, а с глава Андреа Христов матира вратаря на Витоша. Интересен факт е, че това е първият гол на таланта в Първа професионална лига.

Секунди преди края на първата част старши треньорът на гостите Костадин Ангелов бе изгонен от главния съдия Петър Костадинов.

В 58-ата минута Иван Минчев пробва да се разпише от пряк свободен удар, но шутът му мина встрани от вратата. Пет минути по-късно Славия направи бърза контраатака. Минчев проби отляво и центрира по земя към Ивайло Димитров, който обаче не успя да засече по най-добрия начин топката.

В 67-ата минута "белите" отново направиха отлична атака. В автор на попадението се превърна Ивайло Димитров, след като бе изведен от Галин Иванов. Това пък бе негов пети гол в елита през този сезон. В 79-ата минута отново Ивайло Димитров стреля с глава, но кълбото мина много близо до целта.

Резултатът стана класически в 84-ата минута, когато капитанът Емил Мартинов вкара на празна врата, след като получи удобна топка от резервата Калоян Кръстев. Младият футболист демонстрира футболен интелект и предпочете да комбинира, вместо да шутира от малък ъгъл.
Наско Милев оформи крайното 4:0 след като редовното време на мача вече беше изтекло.

Проблемите за новака в елита стават все по-сериозни. Играчите на Костадин Ангелов имат едва две точки от началото на сезона, като вече не са се разписвали повече от месец, а са получили цели 26 попадения, което говори за огромна криза в тима от Бистрица.