„Червените дяволи” надвиха с мъка „светците”, Лукаку влезе в историята (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моуриньо бе изгонен в края на трудната победа с 1:0

Манчестър Юнайтед записа четвъртата си поредна победа във всички състезания, след като победи изключително трудно Саутхемптън с минималното 1:0 в мач от шестия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение за „червените дяволи” бе дело на лятната покупка Ромелу Лукаку, който вече официално е футболистът, започнал най-силно кариерата си на „Олд Трафорд”.

Oсвен това той е и единственият играч, разписал се на „Сейнт Мерис” с екипа на три различни отбора – Юнайтед, Уест Бромич Албиън и Евертън.

Белгийският нападател вкара в 20-ата минута своето 12-о попадение за английския гранд в 11-ия си официален двубой за тима, след като засече отлично центриране на Ашли Йънг.

Първият удар на Лукаку бе спасен от Фрейзър Фостър, но при добавката бившият таран на Евертън не сгреши – 1:0.

След попадението обаче „светците” постепенно изравниха играта, а след паузата бяха пълноправни господари на терена.

Те обаче направиха редица пропуски, а и Давид де Хеа се отличи с няколко ключови спасявания, за да може Юнайтед да вземе пълния комплект от точки.

В края на срещата наставникът на „червените дяволи” Жозе Моуриньо бе изгонен на трибуните от съдията, но въпреки това момчетата му стигнаха до успеха.

Благодарение на победата гостите вече имат 16 точки, с колкото е и лидерът Манчестър Сити, който обаче има по-добра голова разлика.

Саутхемптън пък записа трета поред домакинска загуба и остана с 8 точки от шест мача.