Нефтохимик U19 победи Ботев (Враца) U19

Младшата възраст на Нефтохимик разгроми Поморие

Нефтохимик U19 взе три точки от домакинската си среща с Ботев (Враца) U19. „Шейховете“ пропуснаха куп възможности да поведат в резултата, но десет минути преди края на срещата стигнаха до заветния гол.

Първото полувреме завърши при нулево равенство. Домакините имаха лек превес на терена, но опасности не липсваха и пред двете врати. Добри възможности да отбележат пропуснаха Кристиян Парашкевов, Бойо Попов и Христо Янков.

През втората част гостите влязоха по-здраво в мача и създадоха неудобства на тима на Нефтохимик. В 52-ра минута, при контраатака, Кристиян Парашкевов бе спънат в наказателното поле и домакините получиха възможност да изпълнят дузпа. За съжаление изпълнението на Бойо Попов не бе достатъчно убедително и вратарят на Ботев Кристиян Иванов успя да спаси. Малко след това пред Йолиян Милков се откри добра възможност, но той пропусна. След няколко минути игра домакините отново имаха чудесна възможност, след като Кристиян Парашкевов проби по левия фланг, но той се забави да центрира и топката му бе избита от защитата на гостите. В 81-ва минута „шейховете“ решиха резултата чрез Христо Янков. След като получи добър пас от Йолиян Милков той стреля от десетина метра и донесе трите точки на Нефтохимик.

В следващия кръг от първенството на Елитната юношеска група до 19 години предстои градско дерби. „Шейховете“ гостуват на Черноморец на на 20 септември (събота), от 16:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Алекс Василев, Кристиян Парашкевов, Бойо Попов, Руси Грозев, Йолиян Милков, Мартин Ставрев, Димитър Желзов, Кристия Крътев, Ерик Кадиев, Верон Кокуринков, Христо Янков

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Златко Ненов, Илиян Николов, Асан Ахмед, Матей Иванов, Иван Йорданов, Неделчо Дамянов

Юношите младша възраст на Нефтохимик записаха разгромна победа като гости над връстниците си от Поморие.

Момчетата на треньора Милен Христов сломиха поморийци с 5:0. С хеттрик се разписа Димитър Примов, а по още едно попадение добавиха Християн Панов и Димо Кръстев.

В следващия мач на Стадион Поморие малките „шейхове“, родени през 2005 г., водени от Ганчо Евтимов, отстъпиха на година по-големите си съперници с 0:2.

Днешният ден бе изключително успешен за трите отбора на Нефтохимик, които се състезават във формат Футбол 7.

Основният отбор за деца, родени през 2007 г., с треньор Иван Дончев, победи Бъдеще със 7:1. С четири попадения се разписа Теодор Стефанов и с по едно Светослав Миленов, Кристиян Петров и Георги Божилов.

Вторият отбор на Иван Дончев пък срази Равда с 8:1, в първенството на подготвителната група. Голмайстори станаха Стилян Узунов (3 гола), Николай Димов (2 гола) Григорий Кунчев (2 гола) Николай Воденичаров (1 гол) и Стефан Дюлгеров (1 гол).

Малките „шейхове“, родени през 2008 г., с треньор Тодор Топалов, разгромиха с 10:0 отбора на Камено. За внушителния резултат се разписаха Иван Атанасов с три гола, Андрей Кръстев и Димитър Карабаджаков с по два гола и Денис Свиридов, Борис Иванов и Тимофей Тхонов с по едно попадение.

Шеф на Нафтата с интересни разкрития, вижте каква отлична новина чака Бургас

Интервю с изпълнителния директор Николай Тодоров

Сензациите в пресата: ЦСКА праща защитник в Етър

Война в Бургас заради треньор, Ренан виси за Торпедо, Стивън Петков води атаката на Ботев срещу ЦСКА, бразилец пред дебют и още…

ОБЗОР: Нефтохимик е лидер в Югоизточната Трета лига (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха срещите от третия кръг и класирането след тях

ОФИЦИАЛНО: Нефтохимик се раздели с треньор по взаимно съгласие

Господин Господинов вече не е част от академията

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Черно море с втора победа в Елитната група

“Моряците”, водени от Мартин Христов, надиграха тима на Нефтохимик в Бургас с 2:0

ОБЗОР: Нефтохимик взе 3 т. от Марково в Югоизточната Трета лига