ЦСКА победи и Берое (РЕПОРТАЖ)

Юношите на ЦСКА до 17 години постигнаха пета победа в Елитната група.

Армейците, водени от Добромир Митов, се наложиха над Берое с 2:0.

Двубоят се игра на базата в Панчарево и беше излъчен на живо по ЦСКА ТВ.

Червените вкараха по едно попадение през първото и второто полувреме, а освен това имаха още много добри шансове за гол, но пропуснаха да ги оползотворят.

Огнян Николов откри резултата в 32-та минута след страхотен удар от границата на наказателното поле. Той беше замесен и във втория гол на ЦСКА. В 55-та минута негов изстрел беше спасен от вратаря на Берое, след което топката попадна в Емил Ценов и той се разписа за 2:0.

И този мач четирима от титулярите в нашия състав бяха юноши от набор 2002, а в края на срещата дебют при с 2 години по-големите футболисти направи нападателят от набор 2003 Мартин Смоленски.

Идната седмица ЦСКА U17 ще гостува на два съперника. В сряда (27 септември) армейците ще играят с Левски-Раковски в отложен двубой от IV кръг на Елитната група, а в неделя (1 октомври) е мачът от VIII кръг със Славия.