Спартак с Попето се излага срещу слабак

Московчани се спасиха от пълен резил в 93-ата минута

Ивелин Попов и съотборниците му от Спартак (Москва) продължават с разочароващото си представяне през сезона. Шампионите стигнаха само до 2:2 срещу еди от най-слабите отбори в първенството Анжи.

Наставникът на Спартак Масимо Карера за пореден път направи много размествания в състава, а Ивелин Попов получи един от редките си шансове да започне като титуляр. Големият отсъстващ бе Куинси Промес, който се контузи при победата над Кубан за Купата на Русия, но трябва да е на линия за сблъсъка с Ливърпул в Шампионската лига. .

Анжи подмени 90% от състава си през лятото и това нямаше как да не се отрази на представянето на отбора. В миналия кръг съставът на Вадим Скрипченко катастрофира с 1:5 у дома срещу Краснодар и се закотви на последното място в таблицата.

Началото бе оптимистично за домакините, които получиха дузпа още в 12-ата минута и  Луиш Адриано даде аванс на "червено-белите".
Анжи нанесе своя удар четвърт час преди края. Мирал Самарджич изравни, а само четири минути по-късно Алан Кацаев смълча трибуните с нов гол за гостите.

Луис Мелгарехо спаси Спартак от пълен резил с попадението зи за 2:2 в 93-ата минута.

Равенството остави Спартак на 10 точки зад лидера Зенит. Попето и компания са 6-и с 14 т.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)