Локо (Пд) полетя към топ 3 при U17, след победа над Славия

Юношеският отбор на Локомотив до 17 години продължава със страхотното си представяне в шампионата

Юношеският отбор на Локомотив до 17 години продължава със страхотното си представяне в шампионата. "Черно-белите" записаха четвърти пореден домакински успех след 2:0 над Славия (София) и продължават да бъдат непобедени у дома. Победата изстреля момчетата на Кириякос Георгиу на трето място в класирането на Елитната група до 17 години с актив от 15 точки.

Още в в 4-тата минута пред черно-белите се откри добра възможност чрез Петко Петков. Крилото пое и стреля, но стражът на гостите спаси. В 10-та минута след центриране пред вратата на "белите" настана карамбол, от който по възможно най-добрия начин се възползва Златан Христев. Капитанът на Локомотив откри резултата с удар от въздуха за 1:0. Гостите отвърнаха с греда на Ненов и един силен, но неточен изстрел.

През втората част битката бе основно в средата на терена. В 59-та минута Павлин Стойчев удвои преднината на Локомотив за 2:0 след асистенция на Филип Колев. До края на двубоя с пропуски за "смърфовете" се отчетоха Филип Колев и Петко Петков, които можеха да направят резултата класически.

Френски гранд иска звездата на Локо (Пд)