НА ЖИВО В NOVSPORT: Септември - Лудогорец 1:4

Първото попадение отбеляза Крис Гади в 45-ата минута. В 54-ата Натанаел изравни, а две минути по-късно Джоди Лукоки отбеляза втори гол

Отборите на Септември и Лудогорец играят при 1:4 в днешния мач от 10-ия кръг на Първа лига. Първото попадение отбеляза Крис Гади в 45-ата минута. В 54-ата Натанаел изравни, а две минути по-късно Джоди Лукоки отбеляза втори гол.

Като цяло през първата част Лудогорец бе неузнаваемо слаб и не успя да сътвори нищо смислено.

В началните минути на срещата двата тима създадоха по едно меле пред противниковата врата, но така и не се стигна до удар в очертанията на вратата.

До 30-ата минута на терена бе пълна скука. Септември и Лудогорец не могат да създадат нито една смислена атака, като по често топката можеше да бъде забелязана във въздуха, отколкото на тревата.

В 45-ата минута домакините изненадващо поведоха в резултата. Крис Гади направи за смях Абел Анисе и Натанаел като ги размина на скорост и малко след като Игор Пластун да го посрещне, отправи слаб удар. Футболистът насочи топката право в десния ъгъл на Ренан и влетя в мрежата.

Разградчани ще гонят задължителна победа, за да се долепят отново до водача в класирането ЦСКА. Победа ще означава, че тимът на Димитър Димитров отново ще е само на точка зад лидера. "Зелените" са абсолютен фаворит за днешния мач и най-вероятно ще запишат 3-та поредна победа.

Лудогорец още няма загуба в шампионата, но записа 3 равенства. От своя страна Септември е на 15-та позиция с актив от 7 точки. Отборът на Николай Митов излиза след победа срещу Вихрен за Купата на България с 2:0. Септемврийци играха добре в последния кръг срещу Левски (0:2), но тогава Габриел Обертан заигра прекалено силно.

СЕПТЕМВРИ: 21. Георгиев, 8. Галчев, 15. Добрев, 22. Стоичков, 7. Тилев, 20. Байду, 19. Гади, 9. Тошев, 5. Генчев, 23. Трифонов, 14. Сандански

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 30. Моци, 32. Пластун, 12. Абел Анисе, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 92. Лукоки, 88. Вандерсон, 28.Кешеру

СЪДИЯ: Георги Кабаков
СТАДИОН: "Васил Левски"
НАЧАЛО: 20:00 часа