Еспаньол взе глътка въздух (ВИДЕО)

Бразилец и испанец донесоха важен успех срещу Ла Коруня

Еспаньол победи Ла Коруня като домакин с 4:1 в мач от 6-ия кръг на испанското първенство.

Въпреки убедителния резултат победата не дойде никак лесно. Играчите на Кике Санчес Флорес поведоха с 2:0 през първото полувреме. Лео Баптищао реализира след пас отдясно на Виктор Санчес в 8-та минута. В 22-та Алехандро Арибас си отбеляза автогол и направи аванса на домакините още по-добър.

В 53-та минута обаче Селсо Боргес намали изоставането на Ла Коруня след хубаво подаване на Луисиньо. В 72 минута Герард Морено направи 3:1 от дузпа, а последното попадение в срещата падна в заключителните секунди. Отново Морено реализира след центриране Лео Баптищао.

Така Еспаньол се качи на 10-та позиция с актив от 8 точки. Ла Коруня остава в зоната на изпадащите на 18-та позиция с 4 пункта.