"Експресът" лети към Първа лига! Локо (Сф) смачка Несебър (СНИМКИ)

Илия Димитров блести с хеттрик пред погледа на Даниел Боримиров

Локомотив (София) се върна на върха във Втора лига, а таранът на тима Илия Димитров продължава да демонстрира отлична форма.

Юношата на Левски отбеляза хеттрик за "железничарите", като бе в основната за успеха с 4:1 над Несебър на "Надежда" от 9-ия кръг на втория ни ешелон, предаде репортер на Novsport.com.

Младежкият национал даде аванс на своя тим в 21-ата минута с глава. Иван Колев от гостите изравни в 35-ата минута с хубав плонж. Той също бе точен с глава. Малко преди края на първата част Евгени Зюмбюлев върна преднината на домакините, а попадението му бе второ за сезона.

През втората част Димитров вкара нов гол с глава в 55-ата минута, а в 81-ата минута отблизо засече ново центриране, отбелязвайки своя първи хеттрик във Втора лига. Талантът от Дупница вече има девет попадения през сезона, като е лидер при стрелците със Светослав Диков от Царско село, който има мач по-малко. За първите три гола на Локо в мача асистенциите направи игралият отлично Мартин Станкев. Бившият халф на Славия започна сезона в Етър, но разтрогна по взаимно желание и дойде при "червено-черните".

Двубоят бе изгледан от спортния директор на Левски Даниел Боримиров.

Успехът над Несебър бе шести за тима на Младен Додич в първенството, който вече има актив от 19 точки.

Гостите пък останаха на шесто място с 14 точки, като прекъснаха серията си от пет мача без поражение в шампионата.