Историческа победа на Ботев в дербито на Пловдив! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дебютант поведе „канарчетата” към класически успех пред празните трибуни в Коматево

Ботев Пловдив постигна дебютна победа над градския си съперник Локомотив от година и половина насам, след като спечели с класическото 3:0 у дома централния мач от десетия кръг на Първа лига.

Така "канарчетата" изравниха общата статистика от мачовете и двата тима вече имат по 38 успеха, при 29 равенства в исторически план.

Сблъсъкът за Пловдив се игра, както никога досега, пред празни трибуни, тъй като „жълто-черните” изтърпяваха наказание, но дори без подкрепата на феновете си те успяха да триумфират и то напълно заслужено.

Изявеният им реализатор Фернандо Виана също не можеше да помага, защото отпадна от сметките поради вирусно заболяване, но това даде шанс за дебют на Густаво Афонсо, а той го използва максимално.

Новото бразилско попълнение на „канарчетата” се нуждаеше от едва 13 минути, за да открие головата си сметка.

Той бе изведен хитро в коридор от възстановения Тодор Неделев, след което финтира вратаря и с шут по диагонала прати топката в мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно гостите бяха много близо до изравняването. При един корнер Пауло Серджио стреля с глава отблизо и Иван Чворович се намеси, а после Йордан Минев изчисти от голлинията.

Ботев отговори в 25-ата минута, когато Тошко Неделев изведе своя капитан Лъчезар Балтанов сам срещу вратаря, ала Илко Пиргов успя да спаси, след което и Густаво Афонсо не сполучи при добавката.

Малко преди паузата Кхалед Аяри можеше да изравни, след като засече с коляно центриране от статично положение, но топката мина на сантиметри от гредата.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Ботев, а малко след нея „канарчетата” нанесоха своя удар.

В 51-ата минута Ивайло Марков игра с ръка в наказателното си поле след корнер и домакините получиха дузпа, която Тодор Неделев хладнокръвно превърна в гол за 2:0.

Попадението сякаш сломи окончателно съпротивата на Локомотив и в 72-ата минута резервата Стивън Петков пропусна чудесна възможност да оформи класиката.

Това стори Дуде Ндонгала след контраатака в 79-ата минута, а в 76-ата капитанът на Локомотив (Пловдив) Ванчо Траянов бе изгонен с втори жълт картон.

В заключителните минути на двубоя Йордан Минев от домакините се контузи и бе заменен, като травма получи и Парвиз Умарбаев, ала той трябваше да доиграе срещата, тъй като гостите вече бяха изчерпали правото си на три смени.

След победата си Ботев Пловдив се изравни с Локомотив по точки, като двата тима са с 11.

В следващия кръг „канарчетата” гостуват на опашкаря Витоша Бистрица, докато Локомотив приема друг новак – Септември.

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона