Аталанта взе точка от Фиорентина (ВИДЕО) (РЕЗУЛТАТИ+КЛАСИРАНЕ)

"Виолетовите" допуснаха изравняване в 94-ата минута

Фиорентина стигна само до равенство срещу директен конкурент в борбата за място в европейските клубни турнири. "Виолетовите" допуснаха изравняване в 94-ата минута и завършиха 1:1 с Аталанта.

Двубоят започна с по-силна игра от гостите, които пропуснаха изгодно положение чрез Ясмин Куртич. Това обаче не попречи на Фиорентина да поведе в резултата в 12-ата минута. Младият Федерико Киеза реализира гол-красавец, след като се пребори за една свалена топка от Теро и с мощен шут не остави шансове на Етрит Бериша.

До полувремето Аталанта можеше да изравни, но с блестяща намеса вниманието грабна вратарят Спортиело, спрял атакуващия халф на гостите Ремо Фройлер.

Бергамаските продължиха да бъдат по-добрият отбор и след почивката. В 50-ата минута Йосип Иличич можеше да накаже своя бивш отбор, но за негово съжаление коженото кълбо мина малко над горната греда.

В 62-ата минута съдбата отдаде нов шанс на гостите да стигнат до равенството. Херман Пецела фаулира опонент в наказателното поле на Фиорентина и главният съдия Пайрето моментално отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Алехандро Гомес, който обаче не можа да преодолее перфектния в тази ситуация Спортиело.

Макар и късно, логичното все пак се случи в последната минута на даденото от съдията продължение. Ремо Фройлер демонстрира отлична техника и с удар без подготовка дари гостите от Бергамо с едната точка.