Кой ще е новият шампион на България?

25 септември 2017 21:58 Пламен Димитров

Левски опази Камбуров, но пак не би в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

lap.bg

Берое и Левски не успяха да се победят в мач от Х кръг на Първа лига. На стадиона в Стара Загора двата тима изиграха много динамичен двубой, изпъстрен с интересни ситуации и пред двете врати. В крайна сметка, обаче гол не падна в нито една от двете врати и съперниците си поделиха по точка, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0.

Равенството означаваше, че Левски прекъсна черната си серия от 5 последователни загуби в Стара Загора. Кошмарът на „сините” Мартин Кмабуров пък най-накрая бе опазен и не успя да се разпише срещу тима от „Герена”. За столичния гранд като титуляр за първи път започна исландският бранител Холмар Ейолфсон. В игра през втората част се появи и друго ново попълнение – Йерсон Кабрал, който се понрави с отиграванията си.

В 5-ата минута Мартин Камбуров поиска дузпа, след като падна в наказателното поле при борба за висока топка с Вутов. Съдията обаче не показа бялата точка. Малко по-късно Антон Карачанаков изпълни много опасно фаул, но топката профуча до дясната греда. Гостите отговориха с далечен удар на Гомес, който бе уловен сигурно от вратаря.

В 18-ата минута Мартин Камбуров изведе чудесно с едно докосване Еуженио. Последният опита технично да прехвърли Митрев, но го направи доста нескопосано. Далечен изстрел на Карачанаков пък премина високо над вратата. В ответната атака Панайотов стреля извън наказателното поле, но Перниш изби. Горанов стреля от малък ъгъл, но слабо и право в ръцете на вратаря. Райнов пък засече с глава центриране на Желев, но Митрев улови без никакви затруднения.

В 38-ата минута Жорди Гомес нанесе страховит изстрел далеч извън наказателното поле, но Перниш спаси. При добавката пък, от чиста позиция, Цветкович прати топката в тъч. 120 секунди преди края на полувремето Мартин Камбуров пропусна най-чистото положение до този момент. Охене пусна към нападателя, който засече малко пред вратарското поле, но над вратата.

В началото на втората част интересните моменти пред двете врати чувствително намаляха. Удар на Карачанаков от малък ъгъл бе блокиран в 51-ата минута. 180 секунди по-късно Еуженио центрира отлично към Камбуров, който от близко засече с глава, но Митрев спаси. Последва затишие, преди в 66-ата минута Левски пропусна най-доброто си положение. Кабрал стреля от дистанция, но Перниш изби. При добавката Прохазка стреля мощно по диагонала, но отново вратарят спаси.