Попето се контузи, Спартак измъкна хикс от Ливърпул (ВИДЕО)

Българинът сменен принудително, под въпрос е за националния

Ивелин Попов се контузи в мача на Спартак срещу Ливърпул от Шампионската лига, а тимът му измъкна 1:1 от английския гранд в Москва.

Попето се появи в титулярния състав на домакините. Шест минути преди края обаче той беше сменен принудително от Лоренцо Мелгарехо. Според коментатора на двубоя става дума за крамп, въпреки това новината е лоша за националния селекционер Петър Хубчев, който е повикал Ивелин за мача с Люксембург на 10-и октомври. Три дни по-рано играем с Франция, но Попов е наказан за този двубой.

Футболистите на Спартак първи имаха повод за радост в този мач. В 23-ата минута Фернандо вкара за 1:0. Той изпълни перфекто пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Лорис Кариус.

Малко след това пападение на Садио Мане от гостите беше отменено заради засада. Все пак в 31-ата минута Филипе Коутино изравни.
Дребничният бразилец направи двойно с Мане, който го изведе сам срещу вратаря и за звездата на Ливърпул не беше проблем да прати топката в мрежата.

Въпреки  превъзходството във владеенето на топката и головите положение, гостите така и не успяха за стигнат до победата.
Александър-Арнолд обаче записа името си в историята като най-младия футболист играл титуляр за Ливърпул в Шампионска лига.
След два мача, "червените" имат две точки, колкото и Спартак.

Лидер в групата е тимът на Севиля, който безпроблемно спечели с 3:0 у дома срещу Марибор в другия мач от групата и събра 4 т.
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини