Рома би Карабах за 15 минути (ВИДЕО)

"Римските вълци" излязоха първи в групата си

Рома победи като гост Карабах в мач от група „С” на Шампионска лига. „Римските вълци” решиха всичко в своя полза още в първите 15 минути, когато вече водиха с 2:0. След още почти толкова домакините върнаха едно попадение, с което бе оформено и крайното 1:2.

Двубоят започна вихрено за римляните. В 6-ата минута Лоренцо Пелегрини центрира в наказателното поле, където Константинос Манолас засече с глава за 0:1. След четвърт час игра Ел Шаарауи намери в пеналта Един Джеко, който удвои аванса на гостите – 0:2. В тези минути италианците имаха смазващо предимство при владеенето на топката – 65 на 35 процента. В 28-ата минута Джеко за малко да направи резултата класически, но вратарят спаси. В ответната атака Дино Ндлову изведе зад гърба на защитата Педро Енрике, който намали изоставането на своя отбор – 1:2. Ел Шаарауи можеше да възстанови аванса от 2 гола на гостите, но вратарят с блестящ рефлекс изби в корнер. 120 секунди преди края на полувремето Джеко изведе сам срещу вратаря Грегори Дефрел, но Ибрахим Секич с чудесен шпагат все пак успя да избие.

В началото на втората част далечен изстрел на Лоренцо Пелегрини бе спасен с вещина от стража и топката излезе в ъглов удар. Бруно Перес имаше чудесен шанс да се разпише, но вратарят се справи със ситуацията. До края на мач имаше няколко опасни атаки и към двете врати, но нов гол така и не падна. По този начин Рома прибави 3 точки към актива и с общо 4 излезе поне временно на първото място в групата.

Лукаку също се реши: Ще стяга куфарите за Саудитска Арабия