Страхотна драма! Челси сгази Атлетико насред Мадрид, би в последната секунда (СНИМКИ)

Испанците пуснаха за сефте гол на новия си стадион

Челси победи изключително драматично Атлетико (Мадрид) в мач от група "С" на Шампионска лига. На стадион "Уанда Метрополитано" англичаните имаха тотална доминация над своя съперник през всичките 90 минути и заслужено стигнаха до трите точки. Противно на логиката, Атлетико поведе 5 минути преди края на първото полувреме. Възпитаниците на Антонио Конте успяха да изравнят след час игра. До края на мача "сините" от Лондон продължиха да натискат сериозно, което даде резултат в последната секунда на мача. В герой за Челси се превърна Батшуай, който отбеляза победното попадение.

Челси можеше да поведе още в 5-ата минута. Азар изведе чудесно Алваро Мората, чийто удар обаче премина встрани от вратата. Секунди по-късно самият Азар не успя да немри целта. Положенията пък дойдоха при все факта, че в първите 5 минути Атлетико имаше повече от смазващо предимство във владеенето на топката – 92 на 8 процента. В 13-ата минута мощна тупалка на Азар извън наказателното поле разтресе гредата. В 24-ата минута Давид Луис центрира чудесно в наказателното поле, Алваро Мората засече с глава, но Ян Облак с една ръка изби в корнер. В 40-ата минута Атлетико поведе от нищото. След центриране от корнер, Давид Луис извърши чутовна глупост, задържайки крайно ненужно в наказателното поле Лукас Ернандес. За нарушението главният арбитър отсъди дузпа, Антоан Гризман бе точен от бялата точка за 1:0.