Борусия (Дортмунд) ще посрещне паузата като лидер (ВИДЕО) (РЕЗУЛТАТИ)

“Жълто-черните” обаче не бяха толкова убедителни срещу Аугсбург (КЛАСИРАНЕ)

Борусия (Дортмунд) ще посрещне паузата в първенството като лидер на Бундеслигата, след като днес много трудно надви Аугсбург с 2:1 като гост в среща от седмия кръг.

Успехът дойде след спиращи дъха попадения на Андрий Ярмоленко и Шинджи Кагава още до средата на първото полувреме. Домакините реализираха между тези голове чрез Каиуби.

“Жълто-черните” обаче не бяха толкова убедителни като преди и можеха да изпуснат аванса си. Баварците пропуснаха поредица от чисти положения, като в някои моменти само късметът спасяваше Роман Бюрки. Евентуално равенство щеше да тежи на съвестта на Пиер-Емерик Обамеянг, който в своя мач №200 за Борусия изпусна дузпа, а освен това не успя да реализира, останал сам срещу вратаря.

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) пък се добра до трета победа в Бундеслигата след 2:1 над гостуващия Щутгарт в мач от седмия кръг. Великолепен удар със задна ножица на Себастиен Алер в 94-ата минута зарадва феновете по трибуните. Преди това точни бяха Анте Ребич (42) и Симон Тероде (61). Нападателят на гостите Даниел Гинчек за първи път след две години попадна в стартовия състав, след като дълго време лекуваше коляното си.