Драматична победа за Ботев (Пловдив) (ВИДЕО+ВИДЕО)

Успехът за "канарчетата" дойде в добавеното време на срещата с Витоша (Бистрица)

Ботев (Пловдив) постигна изключително драматична победа с 4:2 като гост на Витоша (Бистрица) в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

Успехът на пловдивчани дойде в добавеното време на срещата. След редовните 90 минути се разписаха влезлите като резерви Стивън Петков и Лазар Марин.

Двубоят в Бистрица започна ударно. Още във 2-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Фернандо Виана засече с глава центриране на Минев и не остави шансове на Християн Василев.

Отговорът на "тигрите" обаче бе светкавичен. В 7-ата минута Даниел Пеев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Радослав Терзиев срещу Румен Гьонов. Видеоповторенията показаха, че решението на арбитрите да отсъдят 11-метров наказателен удар е правилно. Трябва обаче да се отчете факта, че преди фаула играчът на домакините игра с ръка.

В следващите минути преобладаваше битката в центъра на терена и повече попадения не паднаха.

Малко след подновяването на играта Виана отново даде аванс на Ботев. Бразилецът преодоля Узунов и с премерен диагонален удар прати топаката във вратата на Витоша. И този път радостта на "канарчетата" не трая дълго, тъй като в 66-ата минута Даниел Пеев изведе зад защитата на гостите Цанков, който преодоля Чворович - 2:2.

До края Ботев имаше териториално преимущество и на няколко пъти бе близо до нов гол. Такива паднаха в добавеното време на двубоя, когато резервите Стивън Петков и Лазар Марин се разписаха.

С този успех Ботев е на 7-а позиция с актив от 14 точки, докато Витоша е на последното 14-о място с едва две точки.
Дерменджиев: След двата гола, мачът беше под наш контрол