Нефтохимик обърна Черноморец при U19

"Шейховете" взеха градското дерби

Нефтохимик спечели бургаското дерби при Елитната юношеска група до 19 години. „Шейховете“ победиха с 2:1 градския си съперник Черноморец.

Първото полувреме преми на при равностойна игра и завърши с резултат 1:1. Кристиян Парашкевов изпусна възможност да открие в 15-та минута. След като проби по десния фланг и навлезе в наказателното поле, той се забави с паса и вратарят на домакините изби топката. Малко по-късно Йолиян Милков изпълни красив удар от 25 метра към вратата на Черноморец, но топката срещна напречната греда. Минута след това домакините откриха резултата след далечен изстрел по диагонал към вратата на „шейховете“. Въпреки преимуществото на съперника Нефтохимик не загуби самочувствието си и продължи с офанзивата. Десет минути преди края на полувремето Руси Грозев имаше възможност да изравни. След добра асистенция на Кристиян Парашкевов той стреля централно от линията на наказателното поле, но уцели горната греда. Веднага след това греда уцели и Парашкевов, който опита да стреля с глава след центриране от корнер. Попадението за „шейховете“ дойде в последната минута на първата част. При изпълнение на фаул от Руси Грозев, защитник на Черноморец се размина с топката, а стражът на домакините излезе неразчетено. Йолиян Милков умело се възползва от пропуските на съперника и вкара на празна врата.

През втората част Нефтохимик диктуваше случващото се на терена. “Шейховете“ не спираха с атаките към вратата на Черноморец. По-чисто положение те имаха в 60-та минута когато Кристиян Парашкевов центрира от дясно към Руси Грозев, който обаче се забави да стреля. В 70-та минута Йолиян Милков стреля опасно от 30 метра, но не уцели. Малко след това  Кристиян Паращкевов с фалцов удар насочи но топката към врата, но тя се отби от страничната греда към Йолиян Милков, който беше непокрит в наказателното поле, но не успя да отбележи. Победното попадение дойде в 77-ма минута, когато при разбъркване в наказателното поле Верон Кукуринков бе точен с глава.

Състав на Нефтохимик: Мартин Шейтанов, Кристиян Парашкевов, Йолиян Милков, Бойо Попов, Мартин Ставрев, Руси Грозев, Иван Йорданов, Верон Кукуринков, Ерик Кадиев, Кристиян Кръстев, Христо Янков

Резервен състав: Алекс Василев, Златко Ненов, Илиян Николов, Асан Ахмед, Николай Парчев, Антон Маргаритов, Ангел Георгиев.

Шеф на Нафтата с интересни разкрития, вижте каква отлична новина чака Бургас

Интервю с изпълнителния директор Николай Тодоров

Сензациите в пресата: ЦСКА праща защитник в Етър

Война в Бургас заради треньор, Ренан виси за Торпедо, Стивън Петков води атаката на Ботев срещу ЦСКА, бразилец пред дебют и още…

ОБЗОР: Нефтохимик е лидер в Югоизточната Трета лига (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха срещите от третия кръг и класирането след тях

ОФИЦИАЛНО: Нефтохимик се раздели с треньор по взаимно съгласие

Господин Господинов вече не е част от академията

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Черно море с втора победа в Елитната група

“Моряците”, водени от Мартин Христов, надиграха тима на Нефтохимик в Бургас с 2:0

ОБЗОР: Нефтохимик взе 3 т. от Марково в Югоизточната Трета лига