Аталанта спря Ювентус (ВИДЕО+КЛАСИРАНЕ)

В 67-ата минута Браян Кристанте бе точен за 2:2

Ювентус загуби първи точки от началото на сезона в Серия "А".

"Бианконерите" завършиха 2:2 с Аталанта в Бергамо в мач от 7-ия кръг. Това равенство сложи край на серията на "Старата госпожа" от 6 поредни победи. Така единственият отбор без загубена точка от началото на шампионата остава Наполи - 7 победи от 7 срещи (21 точки). Ювентус е с 2 точки по-малко от лидера Наполи, а с равни точки с Юве е и Интер. Аталанта е на 11-а позиция с 9 точки.

Федерико Бернардески даде аванс на "бианконерите" в резултата в 21-ата минута, а само три минути след това Гонсало Игуаин бе точен за 0:2. Матия Калдара бе точен за 1:2 в 31-ата минута. Любопитно за отбелязване е, че 23-годишният защитник Калдара е собственост на Ювентус и играе в Аталанта под наем от торинци. В 67-ата минута Браян Кристанте бе точен за 2:2.

АТАЛАНТА - ЮВЕНТУС 2:2

0:1 Бернардески (21)
0:2 Игуаин (24)
1:2 Калдара (31)
2:2 Кристанте (67)