Англия се класира за световното в Русия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хари Кейн вкара в добавеното време, а Шотландия би вкъщи Словакия

Английският национален отбор си осигури предсрочно директно класиране за световното първенство в Русия догодина.

Това стана факт, след като „трите лъва” победиха с 1:0 третия в групата отбор на Словения, а Шотландия надви със същия резултат Словакия вкъщи и измести опонента от второто място в групата.

Възпитаниците на Гарет Саутгейт имаха териториален превес през по-голямата част от двубоя и стигнаха до успеха с късно попадение на Хари Кейн, ала феновете им оставиха стадион „Уембли” полупразен.

В началните 10 минути Англия и Словения изпълниха по два последователни корнера, но след тях не се стигна до нищо опасно.

Първият точен удар бе дело на именно на Кейн и падна в 14-ата минута, а в ответната минута гостите също улучиха целта, но Джо Харт не бе затруднен.

Доста усилия обаче трябваше да положи неговият колега Ян Облак в 26-ата минута, за да спаси диагонален удар на Джордан Хендерсън, който бе изведен в пеналта от Маркъс Рашфорд.

Малко преди паузата капитанът на домакините Хари Кейн отбеляза гол с глава, който обаче бе отменен заради нарушение в атака на Рахим Стърлинг.

В 63-ата минута последният изведе Рашфорд при една бърза контраатака и нападателят на Манчестър Юнайтед технично прехвърли вратаря, но притичалият Райко Ротман изчисти пред голлинията.

Само две минути по-късно Стърлинг насочи към вратата и стражът сякаш отново бе преодолян, ала капитанът на гостите Бостян Цезар също успя да изчисти пред голлинията.

След още две минути Кейн стреля опасно по диагонала, но топката мина встрани от целта.

В даденото от рефера 6-минутно продължение Кайл Уокър напредна по фланга и центрира към Хари Кейн, който засече от движение и реализира единственото попадение в срещата.

Така Англия ще финишира като лидер в групата с 23 точки, като Шотландия вече има 17. Словакия е с 15 и има с една повече от Словения. Следват Литва (6) и Малта (1), които направиха 1:1 в друг мач от групата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ ВИЖТЕ ТУК.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини