НЕУДЪРЖИМ ГРИШО! Българинът мина и през Агут в Пекин (ВИДЕО)

Димитров ще играе шестия си полуфинал за 2017 година

Григор Димитров продължава с блестящото си представяне на тенис турнира в Пекин. Българинът изхвърли Роберто Баутиста Агут със 7:6(5), 4:6, 6:2 в четвъртфинален мач от надпреварата.

Гришо е финалист от миналата година, когато в спора за титлата загуби от Анди Мъри.

Срещата беше изключително равностойна. В първия сет двамата си размениха по един пробив, а изходът му беше решен в полза на Димитров след тайбрек.

Във втората част Агут, който е №13 в света, проби в седмия гейм и това се оказа достатъчно, за да изравни резултата в мача.

Гришо отговори с два брейка в подаването на Агут в решителния сет и така си гарантира продължаване напред в турнира. Той ще играе шестия си полуфинал за годината след Бризбейн, Australian Open, София, Куинс и Синсинати.

Хаосковлията вече води с 2-1 победи на Баутиста Агут. През 2013 година в Пекин и испанецът печели с 6:4, 6:2. През 2014 година успехът е да Димитров с 6:3, 3:6, 6:2, 6:4 на осминафиналите на Australian Open.