Испания на световно, Италия на бараж (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съотборник на Чочев изравни в Торино, иберийците отказаха Албания за половин полувреме

Испанският национален отбор ще играе на Мондиал 2018!

Това стана факт, след като възпитаниците на Хулен Лопетеги победиха вкъщи Албания с класическото 3:0, а преследвачът Италия не можа да надделее над Македония в Торино – 1:1.

Така Испания събра 25 точки и има с пет повече от „адзурите” преди последните световни квалификации от група G.

„Ла Фурия” реши мача с Албания за по-малко от 30 минути, тъй като до 27-ата вече имаше класически аванс в резултата.

Той бе открит от Родриго Морено, който за първи път в кариерата си започна като титуляр за Испания, след като до момента имаше едва 8 изиграни минути за тима.

26-годишният футболист на Валенсия вкара дебютния си гол в 16-ата минута след пас на Иско.

Последният пък се превърна от асистент в реализатор за второто попадение, което падна в 23-ата минута.

Само три по-късно Тиаго Алкантара на практика сложи точка на спора и подпечата визите на иберийците за Русия догодина.

Италия пък ще трябва да играе бараж, за да играе на световните финали, защото не можа да победи вкъщи Македония.

Бранителят Джорджио Киелини даде надежда на „адзурите” малко преди края, разписвайки се в 40-ата минута, ала резервата на гостите Александър Трайковски матира Джиджи Буфон с диагонален изстрел малко преди края.

Съотборникът на Ивайло Чочев в италианския Палермо влезе на терена в 64-ата минута и в 77-ата отчая домакините след пас на ветерана Горан Пандев.

В другия мач от групата Израел победи опашкаря Лихтенщайн с 1:0 като гост.