Василев и Добрев са №1 в рали „Стари столици”

Антон Титов с титла в клас RC3 - 5 след 13 години пауза

Сливенският екипаж на "Дианел Рейсинг" Георги Василев/Стефан Добрев (Мицубиши Лансър Ево 9) са 48-ият победител в шуменското рали "Стари столици".

Двамата спечелиха 7 от деветте скоростни етапа, записвайки общо време от 54:51.0 часа за 80.9 състезателни километра.

Втори, напълно прогнозируемо, са шампионите в три от десетте категории на шампионата за 2017 г. Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Моторспорт, Пежо 208 R2). Смесеният варненско-шуменски екипаж завърши с изоставане от 2:38.1 мин.

Игнат Исаев/Теодоси Димитров (Мегапорт, Ситроен DS 3, R1), завършиха едва 6-и на последното изпитание, което ги прати на третото място в рали "Стари столици", на 2:43.6 мин. от победителите от Сливен.

Времето в неделя, макар и студено, остана влажно, но пътищата - вече не така наводнени, и резултатът от това бе много силната атака на двете "ер-двойки" - Даниел Попов/Ангел Башкехайов (JPS, Пежо 208 R2) и Стратиев/Борисов.

Попов и Башкехайов, които според регулациите не събират точки за първенството, използваха "Стари столици", за да правят допълнителни километри и експерименти с автомобила си. Те, заедно с промененото време, също са причина за силните времена на екипажа.

Последната неизвестна бе кой ще е първи в клас RC3 - 5. Антон Титов дублира своята титла от 2004 г., докато Христо Атанасов не успя да повтори победата си отпреди 2 години.

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите