Дания се издъни срещу 10 румънци, но е на бараж (ВИДЕО)

Слаб мач за "червения динамит"

Дания се представи учудващо слабо в последния си мач от Световните квалификации за Мондиал 2018.

Хората на Оге Харейде завършиха 1:1 с Румъния като домакин, но си осигуриха участие на баражите.

Резултатът на "Паркен" в Копенхаген беше открит от обичайния заподозрян Кристиан Ериксен, който реализира от дузпа в 60-та минута. Тя беше отсъдена за нарушение срещу реабилитирания Никлас Бендтнер. Точно на самия нападател на Розенборг редовен гол беше отменен заради засада.

В 63-та минута северните ни съседи останаха с човек по-малко, защото халфът на Виторул Кристиан Ганеа беше изгонен.

Противно на логиката обаче Румъния изравни в 88-та минута. Чиприан Деак вкара след не малко доза късмет и рикошет.

Така Румъния събра завърши с 13 точки на 4-та позиция в групата, а Дания на втора с 20 пункта.