Швеция е на бараж (ВИДЕО)

В тъжен герой за Холандия се превърна Ариен Робен, който вкара и двата гола за победата

Холандия спечели с 2:0 срещу Швеция в последния си мач от група А на световните квалификации и защити честта си, но не успя да достигне поне до баражите. В тях ще се изявяват скандинавците, въпреки че двата тима завършиха с равен брой точки - 19.

Швеция обаче има по-добра голова разлика, постигната в предишния мач - 8:0 над Люксембург, който днес направи 1:1 с България.

В тъжен герой за Холандия се превърна Ариен Робен, който вкара и двата гола за победата. Той откри от дузпа в 16-ата минута, а малко преди почивката удвои с 37-ия си гол с националната фланелка.

Така 33-годишният футболист на Байерн Мюнхен се изравни с Денис Бергкамп на четвъртото място във вечната ранглиста на реализаторите на "оранжевите". Лидер е Робин ван Перси с 50 гола.