Нешвил с драматична победа над Филаделфия

Драма преди финалната сирена

Филип Форсберг вкара втория си гол 35.6 секунди преди финалната сирена, а Нешвил победи с 6:5 Филаделфия с две попадения за последната минута на мача от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

През вечерта, в която Хищниците издигнаха шампионския си банер от Западната конференция, те загубиха аванс от 3:0, а Филаделфия стигна до пет безответни гола. Форсберг обаче намали с първия си гол в мача 50 секунди след последния за гостите, а Скот Хартнел се разписа 1:17 минути преди края след двойно наказание за Филаделфия, за да изравни. Секунди по-късно Форсберг вкара за 6:5, а треньорът на гостите Дейв Хакстол загуби оспорване за засада и по този начин неговият тим отстъпи в срещата.

Крейг Смит и Ник Бонино вкараха по един гол, а Пи Кей Събан завърши мача с три асистенции за Нешвил. Форсберг пък подаде за попадението на Хартнел за равенството.

Валтери Филпула вкара два пъти за Летящите, а Андрю Макдоналд, Нолан Патрик и Травис Конечни също се разписаха. Филаделфия пък завърши с баланс 2:2 първата си серия от гостувания за сезона.
Картър Хътън спаси 16 шайби в последната третина при победата на Сейнт Луис с 3:1 срещу Ню Йорк Рейнджърс. Карл Гунарсон и Брейдън Шен вкараха в първата третина, а Джейдън Шуорц добави една шайба на празна мрежа за Блус, които стартираха с баланс 4-0.

Алекс Дебринкет вкара първия си гол в НХЛ и подаде за един на Артьом Анисимов при победата на Чикаго с 3:1 срещу Монреал в първия домакински мач на канадците. Далас пък победи Детройт с 4:2.