Ефектът Хайнкес е налице - Байерн громи (РЕЗУЛТАТИ И ВИДЕО)

Най-интересното от деня в Бундеслигата

Байерн Мюнхен се върна към победите в Бундеслигата. Начело с новия си стар треньор Юп Хайнкес баварците биха Фрайбург с 5:0 вкъщи.

Победата идва след 3 поредни мача без победа във всички турнири, сред които две поредни равенства в първенството.

Байерн откри още в 8-та минута след автогол на Жулиан Шустер.

В 42-та минута Кингсли Коман направи 2:0. Младокът вкара акробатично с глава, след като допълни избита топка от вратаря. Преди това Робен направи марковото си влизане навътре с удар.

Класиката беше оформена от Тиаго Алкантара, който с хубав примерен удар от границата на наказателното поле не остави шанс на стража Александър Шволов.

Четвъртото попадение падна в 75-та минута и негов автор бе Робърт Левандовски. Полякът получи от колегата си Томас Мюлер сам срещу вратаря и нямаше как да сгреши.

В последните секунди остана време и за Джошуа Кимих да се разпише много технично след двойно подаване с Коман.

Така Байерн събра 17 точки и остава втори в класирането. Фрайбург е със 7 пункта и вече е на незавидното 16-то място.