В Ман Сити бележат като обезумели (ВИДЕО)

"Гражданите" вкараха 7 на Стоук и уплашиха конкурентите за титлата

Манчестър Сити за пореден път доказа, че има най-силната атака във Висшата лига. Играчите на Пеп Гуардиола победиха Стоук като домакин с внушителното 7:2.

Въпреки че Серхио Агуеро не бе във стартовия състав, "гражданите" нямаха проблеми да нижат гол след гол във вратата на съперника. Аржентинецът се възстанови за срещата, но остана на пейката и наставникът реши да не рискува с негово включване.

Голеадата беше открита от Габриел Жезус в 17-та минута. Младият нападател вкара след пас на Кайл Уокър. Само две минути по-късно и Рахийм Стърлинг отбеляза. Асистенцията бе дело на Лерой Сане след красив пас на Де Бройне към Сане и асистенция на германеца.

Класиката беше оформена от Давид Силва в 27-та минута след многоходова акция и пас на Стърлинг.

Маме Бирам Диуф вкара първия почетен гол за Стоук в 44-та минута. Той вкара след двойно подаване с Хесе Родригес и рикушет в бранител на домакините.

В 47-та минута Кайл Уокър си вкара автогол и даде надежда на "грънчарите", че ще вземат нещо от мача. Това обаче само мобилизира "небесносините".

В 55-та минута Жезус вкара втория си гол и направи 4:2 след пас на Де Бройне отляво. След точно час игра Фернандиньо вкара 5-ия гол. Бразилецът вкара най-красивото попадение в мача с фамозен шут отдалеч.

И Лерой Сане се разписа в 62-та минута след нова великолепна асистенция на Де Бройне.

Крайното 7:2 оформи Бернардо Силва в 79-та минута, който вкара отблизо.

Така Сити вече има 22 точки и еднолично оглавява класирането във Висшата лига. Стоук е 15-ти с актив от 8 точки.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)