Силите на Кузманов не стигнаха за обрат и купа в Анталия

Българинът пада в тенис маратон от №1 в схемата

Националът на България за купа "Дейвис" загуби на финала на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Кузманов претърпя поражение в мача за трофея от водача в схемата Дмитри Попко (Казахстан) с 5:7, 6:3, 3:6 след 3:24 часа игра.

Двубоят бе динамичен и изпълнен с обрати, но завърши със загуба за българина.

24-годишният пловдивчанин започна добре и поведе с 3:1, но допусна обрат в първия сет. Във втората част той навакса ранен пробив пасив и със серия от четири поредни гейма дръпна с 5:2, за да изравни резултата.

В решаващия трети сет Попко реализира ключов пробив за 4:2 и задържа преднината си, за да триумфира.

Кузманов не успя да спечели втора титла в турнирите на ITF за сезона и общо 13-а в кариерата си, но все пак заработи 10 точки за световната ранглиста и 1272 долара.