Фиорентина се върна към победите (ВИДЕО)

Французин попари бившия си клуб и зарадва феновете на "Артемио Франки"

Фиорентина се върна на победния път в Серия "А" след успех над Удинезе на "Артемио Франки" с 2:1.

В герой за Виола се превърна бившият играч на Удинезе Сирил Торо, който премина при "виолетовите" в началото на този сезон.

Именно Торо откри резултата в срещата в 28-та минута след центрирана топка отляво на Федерико Киеза и отклонена топка от съотборник.  В 57-та минута французинът отново попари бившия си клуб. Джордан Верету се пребори страхотно за топката в центъра на терена и пробяга близо 30 метра преди да стреля. Стражът на гостите Бицари спаси удара, но от добавката Торо направи 2:0.

Удинезе вкара почетен гол в 72-та минута чрез левия си бек Самир. Бразилецът отбеляза след центриране отляво на Родриго де Пол.

С победата си Фиорентина събра 10 точки и е на 11-то място в таблицата. Успехът беше първи след 3 мача без победа. Удинезе остава 13-ти с 6 точки.