„Чайките” клъвнаха главата на Куман (ВИДЕО+СНИМКИ)

Евертън измъкна точка и остана без победа навън след гол от дузпа в края на Рууни

Часовете на Роналд Куман начело на Евертън изглеждат преброени, макар че момчетата му се разминаха с четвърто поред поражение на нула далеч от дома.

Този път „карамелите” стигнаха до късен изравнителен гол за 1:1 при визитата си на новака Брайтън, но играта им през почти целия мач бе безкрайно апатична.

Те не създадоха почти нищо и логично останаха без успех далеч от дома във Висшата лига след осмия кръг.

Домакините логично разчитаха предимно на контраатаки, тъй като лятната им селекция бе пет пъти по-скромна от тази на гостите, платили над 150 млн. паунда за нови попълнения.

В 82-ата минута те дори успяха да открият резултата, след чудесен пробив отдясно на капитана си Бруно Салтор и добавка на Антони Кнокаер. В последните секунди на редовното време обаче именно Бруно извърши едно безумно нарушение срещу Доминик Калвър-Люин в пеналта и Евертън получи дузпа.

Уейн Рууни я превърна в гол и подели точките, така че двата тима останаха с по 8 след точно толкова изиграни мача във Висшата лига.

В последните секунди гостите можеха да стигнат и до пълен обрат, но вратарят Мат Райън на домакините блесна с две чудесни спасявания срещу резервата Кевин Миралас.

Въпреки ремито обаче, се очаква Роналд Куман да бъде уволнен, като вече се спрягат и фаворити за поста му и като основен такъв е сочен Рафаел Бенитес от Нюкасъл.

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира