Силен Гълъбинов тласна Дженоа към спасителния бряг (РЕЗУЛТАТИ И ВИДЕО)

Най-интересното в италианската Серия "А"

Андрей Гълъбинов вкара гол и игра много силно за своя отбор Дженоа при победата с 3:2 в гостуването на Каляри в Серия "А".

Българинът откри резултата още в 8-та минута, след като се откъсна зад защитата на съперника. Той се възползва от хубав извеждащ пас на Адел Таарабт и вкара сам срещу вратаря.

В 35-та минута се получи нещо подобно. Гълъбинов отново бе изведен зад отбраната и стигна до топката на границата на аута. След това я подаде на Таарабт. Мароканецът направи красиво двойно подаване с Лука Ригони и отбеляза за 2:0.

В 48-та минута Леонардо Паволети с глава върна един гол за Каляри. Той се възползва от центриране на Паоло Фараго отдясно.

Самият Лука Ригони в 75-та минута реши мача в полза на тима на Гълъбинов. След центриране от корнер халфът вкара с глава.

В 79-та минута Жоао Паоло върна още един гол за домакините от дузпа, за да намали изоставането на 2:3. Това обаче не се оказа достатъчно и Каляри загуби.

С победата Дженоа излезе от зоната на изпадащите и вече е на 16-та позиция с 5 точки. Каляри остава 13-ти с точка повече.

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира