Юношите на Ботев биха Локомотив в дерби с 6 гола (СНИМКИ)

Срещата се игра на централния терен на Лаута и бе изгледана от собственика на "смърфовете" Христо Крушарски

Юношеският тим на Локомотив до 19 години загуби домакинството си на Ботев (Пловдив) с 2:4.

Срещата се игра на централния терен на Лаута и бе изгледана от близо 400 зрители. На двубоят присъства и собственикът на клуба Христо Крушарски.

Срещата започна много силно за "черно-белите".

В 6-та минута добър шанс се откри пред Мариян Тонев, който получи топката след корнер, но стреля над вратата на гостите.

В 10-та минута силен удар с глава на капитана Архан Исуф мина встрани от целта. В следващата атака опасен шут от далечна дистанция на Иван Чалъков затрудни максимално стража на Ботев.

В 20-та минута центриране на Желязко Калинов намери Мариян Тонев в наказателното поле, той нанесе удар от малък удар, който бе избит от вратаря на "жълто-черните" в гредата. Противно на показаното на терена, Ботев откри резултата в 39-та минута за 0:1.

В началото на втората част гостите стигнаха до втори гол за 0:2 след далечен удар. В 60-та минута Мариян Тонев от Локомотив стреля опасно от пряк свободен удар, а вратарят на гостите успя да избие в корнер. В 70-та минута Ботев стигна до третия си гол в мача.

Две минути по-късно Локомотив върна един гол чрез Димитър Законов, който засече центриране от ляво на Мариян Тонев. Ботев успя да стигне до 1:4 в 78-та минута. Играчите на Локомотив не се отказаха и в 79-та минута Мариян Тонев насочи топката с глава в долния ляв ъгъл на вратата на гостите за 2:4. До краят на срещата "черно-белите" се опитаха да стигнат до нов гол, но не успяха.

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона