Суворово излъга Локо (Русе) с голове в продължението

Гостите стигнаха до успеха в самия край

Локомотив (Русе) загуби с 0:2 от силния отбор на „Суворово“ в среща от X кръг на Североизточната трета лига.

Гостите стигнаха до успеха едва в самия край на мача с голове в 90-ата и 92-ата минута.

Резултатът обаче не отговаря реално на показаното на терена в Сливо поле, където „железничарите“ домакинстват поради липса на годен стадион за Трета лига в Русе, съобщиха от клуба.

Двата тима предложиха на зрителите здрава битка по време на целия двубой. При атаките към противниковата врата бранителите и на Локо (Русе), и на тези на „Суворово“ доминираха и чистите голови положения се брояха на пръсти.

Най-добрата възможност за гол се откри пред централния нападател на русенци Сонер Хюсеин, но той я пропиля на лека ръка.

В 75-ата минута пък откровен фал срещу Мартин Недков в наказателното поле на „Суворово“ бе подминат от съдията Димитър Желязков. Въпреки протестите на „железничарите“ дузпа в тази ситуация не бе дадена.

Мачът клонеше към нулево равенство, което би прилягало и на двата отбора с оглед на показаното на терена. В 90-ата минута обаче след изпълнение на корнер, защитата на „Локомотив“ допусна груба грешка и позволи на гостите да вкарат за 1:0.

В последните секунди суворовци използваха умело разочарованието от развоя на резултата в „червено-черните“ редици и подпечатаха успеха си с втори гол.

В следващия кръг „железничарите“ излизат в областното дерби в Бяла срещу закъсалия на дъното „Бенковски“. Срещата е насрочена за идната неделя, 22 октомври, от 16:00 часа.

Съставът на Локо (Русе) срещу „Суворово“: Димитър Лазаров, Владимир Перчемлиев, Огнян Брайнов, Диян Руменов, Мартин Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Мирослав Георгиев /Мартин Георгиев/, Стефан Митев, Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили