Осъм с втора поредна победа

В отсъствието на един от основните си играчи - Иван Мечев, Пирин продължава необяснимо слабото си представяне

Осъм записа нов впечатляващ успех в хандбалното първенство. Ловчанлии спечелиха с 27:24 гола като домакини на Пирин (Гоце Делчев).

Това е втора поредна победа за "оранжевите", които преди това стартираха сезона с две поражения. В отсъствието на един от основните си играчи - Иван Мечев, Пирин продължава необяснимо слабото си представяне. Неврокопчани остават без успех и само с 1 точка след 4 кръга.

Както и в първите си двубои в шампионата, Осъм отново изигра силно първо полувреме. След него домакините водеха с 13:10, а през втората част разликата се запази. Така ловчанлии спечелиха у дома срещу гостите от Гоце Делчев за втори пореден път след успеха през миналия сезон.

Освен трета поредна в първенството, загубата за Пирин е и шеста последователна при гостуване. За последно тимът спечели далеч от дома през април в Горна Оряховица.

Осъм прави сериозен скок в класирането и вече заема четвърто място с 4 точки, колкото има третият Чардафон, както и Добруджа (5-то място) и НСА (6-то място). Пирин е осми, като единствено Фрегата (Бургас) за момента се представя по-зле от неврокопчани.