Септември изплува от дъното (ВИДЕО)

Мартин Тошев донесе успеха на домакините

Септември победи с 1:0 Витоша в слаб и скучен мач от 12-ия кръг на Парва лига пред празните трибуни на "Васил Левски".

Успехът позволи на Септември да изпревари Дунав за 12-ото място 10 точки, а продължава да е на дъното с 2.

Домакините прекъснаха серията си от 4 поредни поражения.

В  9-ата минута Даниел Пеев отправи първия точен удар към една от двете врати. Звездата на Витоша стреля от разстояние, но Георгиев  улови. Първите десетина минути бяха за "тигрите", които се пренесоха в полето на домакините, но без особен  успех.

В 14-ата минута Септември стигна до корнер, но от центрирането на Борис Гарчев не произлезе нищо опасно. Малко след това удар с глава на Васил Калоянов беще отразен от вратаря на Витоша.

След половин час игра Септември поиска дузпа за игра с ръка на Йордан Върбанов в наказателното поле на Бистрица, съдията обаче прецени, че защитникът не е имало как да реагира по друг начин при падането си върху топката след сблъсък с Калоянов.

В 36-ата минута и пред гостите се отвори шанс, но те не успяха да се възползват от него.

Секунди преди почивката Отофе влезе в наказателното поле, но центрирането му попадна в ръцете на съперниковия вратар.

В началото на второто полувреме Септември натисна, но така и не стигаше до голово положение.

В 63-ата минута все пак гол падна. Стоянов центрира отдясно на вратата на Витоша и Мартин Тошев с глава вкара за 1:0.

Малко след това удар на Янко Сандански бешще изваден от врлатаря Василев.

В 78-ата минута Сандански се пробва да изненада съперниковия вратар с далечен удар, но Василев изби в корнер, а в 83-ата Цанков спаси Витоша от втори гол.

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

Славия на Бакеро с нов успех (ВИДЕО)

Младок влезе от пейката и вкара 2 на Септември

ОБЗОР: Спартак и Септември изпаднаха във Втора лига (ВИДЕО)

Хебър си уреди минимум бараж за оцеляване

Двама се завръщат в строя на Спартак (Варна)

Херо определи групата за мача със Септември

Септември (София) подписа с таланта Полендаков

Младокът парафира първи професионален договор

Септември (София) очаква още двама нови за старта на подготовката си

Имената им не са ясни все още

Божинов: Все още не съм футболист на Септември

"Смятам, че имам какво още да дам на българския футбол"

Септември (Сф) привлече юноша на Левски

За последно 22-годишният страж беше част от състава на Пирин (Благоевград)

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига