Два бързи гола стигнаха на Сити срещу Наполи (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" излъгаха Наполи в динамичен мач

Отборът на Манчестър Сити взе много ценни три точки, след като спечели с 2:1 домакинството си на Наполи от  Група "F" на Шампионската лига.

Домакините от Сити поведоха още в самото начало на срещата, след като Рахим Стърлинг се възползва от неразчетено изчистване на бранител на Наполи. Крилото насочи топката добре и остави Рейна безпомощен.

Футболистите на Наполи отговориха само три минути по-късно, след като Инсинье пусна пас в дълбочина към Мертенс. Белгийският нападател обаче бе изпреварен от стража на англичаните.

В 13-та минута Сити вкара второ попадение във вратата на Рейна след прекраен пас по земя на Де Бройне, завършен прекрасно от Жуан Жезус.

Полузащитата на Наполи не намираше начин да противодейства на халфовата линия на домакините, чиито футболисти налагат пълната си доминация до момента.

В 24-та минута Фернандиньо опита меко центиране в наказателното поле на Рейна, което намери непокрития Давид Силва. Последният се хвърли към топката и се опита да я засече, но ударът му излезе в аут.

Още в следващата ситуация Сити отново изпусна да поведе с три гола. Ювелиран изстрел на Де Бройне извън наказателното поле се отби от напречния стълб на вратата на Наполи.

Моментално след тази ситуация Наполи отново се измъкна, благодарение на Пепе Рейна, който спря изстрел на Жуан Жезус. След спасяването на испанския страж топката продължи пътя си към голлинията, но бе изчистена от Кулибали.

В 37-та минута гостите от Неапол получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Кайл Уолкър срещу Раул Албиол в наказателното поле. Зад бялата точка застана Дриес Мертенс, чийто удар обаче бе спасен от Едерсон.

В самия край на първата част Стърлинг подаде добре на Жезус в наказателното поле, който обаче стреля право в Рейна.

Второто полувреме започна с остри атаки по посока на двете врати, като веднъж Хамшик изпусна да подаде навреме на Мертенс, а Де Бройне бе спрян с шпагат малко преди да нанесе удар.

В 54-та минута Сане финтира Хисай в наказателното поле на Наполи, но защитникът блокира изстрела му.

Две минути по-късно ситуацията за Наполи се влоши, след като Лоренцо Инсинье напусна терена принудително. На негово място влезе бразилският полузащитник Алън.

В 65-та минута футболистите на Маурицио Сарио бяха близо до това да върнат едно попадение. Фернандиньо опита да изнесе топката малко преди наказателното поле на своя отбор, но изгуби кълбото, което попадна в Мертенс. Белгиецът бе пресрещнат от Едерсон, но пусна топката по земя към свободния Хамшик, който стреля към опразнената врата, където Джо Стоунс бе останал сам. Английският защитник с шпагат успя да спре пътя на топката към собствената си врата и предотврати сигурен гол.

В 72-та минита Наполи получи втора дузпа в мача, след като Фаузи Голам бе съборен в наказателното поле на Сити от Фернандиньо. Зад топката застана тийнейджърът Диавара, който не допусна грешка от бялата точка.

Минути след това италианците пропуснаха да изравнят резултата след пропуск на Мертенс, който, озовал се очи в очи с Едерсон, не успя да реализира.

Малко преди края на двубоя Илкай Гюндоган навлезе остро в наказателното поле на Рейна и стреля силно, но испанският страж парира изстрела.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)