Вратар провали Бенфика, 3 от 3 за Юнайтед (ВИДЕО)

Георги Миланов титуляр при загуба на ЦСКА (Москва)

Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 гостуването си на Бенфика от група "А" на Шампионската лига. Главният виновник за поражението е вратарят на домакините Миле Свилар. Белгиецът, който е най-младия вратар в историята на турнира, сбърка веднъж, но фатално.

Така Юнайтед продължава без поражение във всички турнири след загубата от Реал (Мадрид) за Суперкупата на Европа преди два месеца.  В Шампионската лига за "червените дяволи" това е трети пореден успех след 3:0 срещу Базел на "Олд Трафорд" и 4:1 с ЦСКА в Москва.

Тимът на Бенфика пък е твърдо последен без спечелена точка. Така шансовете им да излязат от групата са нищожни.

Домакините създадоха първата по-добра ситуация, когато в 15-ата минута Салвио получи доста добро подаване, но стреля встрани от вратата. В 32-ата минута Блинд центрира към Рашфорд, който обаче прати топката над вратата. Няколко минути след това Свилар спаси удар на Матич. Три минути преди почивката Мхитарян направи добър пробив, нахлу в наказателното поле, но също стреля неточно.

"Червените дяволи" стартираха по-активно и втората част. Рашфорд и Матич отправиха два удара от далечна дистанция. В 64-ата минута колебливата игра на вратаря на домакините позволи на Юнайтед да поведе. Рашфорд изпълни фаул от над 35 метра. 18-годишният Свилар влезе с топката във вратата си, въпреки, че не беше особено затруднен от изпълнението на нападателя.

До края Бенфика не можа да отговори на удара. Юнайтед също не стигна до чисто голово положение.

В другия мач от групата Базел победи с 2:0 ЦСКА в Москва. Таулант Джака и Димитри Оберлин се разписаха за швейцарския тим, който излезе втори в класирането с 6 точки.
Българският национал Георги Миланов започна титуляр за домакините и беше сменен в 70-ата минута от Кучаев.