АДМИРАЦИИ: Мъри Стоилов пак пренаписа историята на Астана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на българина с нов клубен рекорд в Европа

Станимир Стоилов за пореден път пренаписа клубната история на Астана!

Българският треньор изведе отбора си до рекордна победа на международната сцена, след като възпитаниците му се наложиха с 4:0 над Макаби (Тел Авив) в Лига Европа.

Така хората на Мъри оглавиха временно класирането в група „А” и подобриха досегашното си върхово постижение в клубен турнир на УЕФА, което досега бе с класически резултат.

Такъв бе постигнат на два пъти, отново под ръководството на Стоилов, през сезон 2014/15, срещу друг отбор от Тел Авив – Апоел, както и впоследствие срещу АИК (Стокхолм).

В четвъртък вечер Астана не даде никакъв шанс на своя опонент и отбеляза по две безответни попадения във всяко полувреме.

Любопитното е, че преди почивката с два гола за по-малко от 10 минути се отличи Патрик Тумаси, а след нея абсолютно същото стори Джуниор Кабанга.

Последният бе точен в 47-ата и в 52-ата, докато 23-годишният ганаец откри от дузпа в 33-ата, а в 42-ата удвои.

До края резултатът можеше да стане и още по-убедителен, но вратарят на гостите се отличи с добри изяви, а и неговите съотборници вкараха почетно попадение, което обаче бе отменено заради засада.

Така Астана събра 4 т. от три мача и е лидер в група А преди двубоя между Виляреал и Славия Прага в Испания, стартиращ в 22:05 часа.

Двата тима също имат по 4 точки и със сигурност поне един от тях ще измести отбора на Мъри от върха.

Въпреки това обаче, Астана направи сериозна крачка към класиране за директните елиминации, а и постави нов клубен рекорд.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини