„Карамелите” на Куман продължават да потъват (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лион би Евертън на "Гудисън", Шнайдерлен се контузи

Евертън продължава да разочарова феновете си!

Възпитаниците на Роналд Куман, чийто стол на треньорския пост сериозно се клати, загубиха вкъщи от Лион с 1:2 в мач от група Е на Лига Европа и останаха последни в класирането с едва точка от три срещи.

Лидер остава отборът на Аталанта, който надви у дома Аполон Лимасол с 3:1.

„Карамелите” пък са на дъното, тъй като инкасираха ранен гол на своя „Гудисън Парк”.

Още в третата минута Набил Фекир откри резултата от дузпа, отсъдена заради закъсняло влизане на младока Мейсън Холгейт в краката на Фернандо Марсал.

Така „хлапетата” се оттеглиха на почивка с гол аванс, а след нея Морган Шнайдерлен се контузи и се стигна до сблъсъци на терена, защото Ашли Уилямс блъсна вратаря на гостите.

В крайна сметка капитанът се размина само с жълт картон, а само три минути по-късно успя да изравни за 1:1.

Радостта на Евертън обаче бе твърде кратка, защото в 75-ата минута Бертран Траоре донесе победата на Лион.

След нея френският тим вече има 5 точки, с две по-малко от лидера Аталанта, докато Аполон Лимасол остана с две в своя актив.