Пирин не вкара в трети пореден мач (ВИДЕО)

Славия си тръгна с точка от Благоевград

Пирин не успя да вкара гол в трети пореден мач, като всички те завършиха 0:0. Този път "орлетата" си поделиха по една точка със Славия на стадиона в Благоевград в среща от 13-ия кръг на Първа лига.

Столичани са осми с 16 т, само с една по малко от шестия Локо (Пд). Пирин пък е 10-и с 13.

През първия четвърт час играта бе равностойна, а двата отбора не застрашиха Макенджиев и Стергиакис. Все пак домакините зъдържаха малко повече топката, а "белите" разчитаха на контраатаки.

В 24-ата минута дойде първата по-сериозна ситуация в мача. Ничев центрира отдясно, където непокритият Благов с глава я върна успоредно на голлинията, но Андреа Христов изчисти. Само 120 секунди по-късно пред Пирин се откри нова голова възможност. Ради Кирилов получи извеждащ пас отдясно, таранът подаде към Аймен Суда, който шутира от 13-14 метра, но не уцели вратата.

Славия отговори с опасен изстрел на Ндонг над напречната греда.

В 30-ата минута благоевградчани като по чудо не вкараха. Суда центрира от корнер, Стилиян Николов стреля от пет метра, топката се отби в напречната греда. Последва добавка на защитника, който изпрати топката в мрежата на белите, но попадението правилно бе отменено, тъй като имаше игра с ръка на бранителя.

Малко след това Суда отправи удар с глава, но Стергиакис изби.

Секунди след началото на втората част домакините направиха пореден пропуск. Благов бе изведен сам срещу Стергиакис и пусна топката покрай белия страж, но не улучи вратата.

Пропуските на благоевградчани можеха да им струват скъпо, защото в 51-ата минута Галин Иванов получи пас в коридор и стреля силно от малък ъгъл, а шутът му се отби в лявата греда и излезе в аут.

До края домакините продължиха да бъдат по-активни, но така и нстигнаха до чисто голово положение.

Стартови състави

ПИРИН: 22. Макенджиев, 27. Ничев, 3. Сандев, 14. Николов, 18. Попев, 6. Паланков, 24. Костадинов, 15. Благов, 10. Суда, 19. Костов, 99. Кирилов

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 27. Мартинов, 11. Мба, 14. Димитров, 73. Минчев, 6. Велков, 77. Велев, 5. Ндонг, 55. Христов, 66. Абуд, 33. Иванов