Браво! Гришо като машина, разправи се със Зверев (ВИДЕО)

Българинът го победи за 1 час и 13 минути след 6:3, 6:4

Невероятният Григор Димитров преодоля четвъртфиналите на турнира в Стокхолм. Гришо се справи с Миша Зверев за 1 час и 13 минути след 6:3, 6:4.

Осмият в света имаше нужда от по един пробив в двата сета, за да стигне до крайния успех. Той беше много стабилен на свой сервис и изключително ефективен като цяло. В целия мач имаше два дълги и оспорвани гейма, които бяха във втория сет при сервис на германеца.

Българинът е поставен под номер 1 в основната схема, а германецът е 30-и в световната ранглиста. Григор започна участието си с трудна победа над 203-сантиметровия поляк Йежи Янович със 7:5, 7:6(5).

Първата ни ракета вече води с 3-0 победи срещу 30-годишния Зверев. Всичките през този сезон. В предищните два случая двамата играха по три сета (през февруари в Ротердам и през август в Монреал).

С днешния си успех Григор ще защити точките си в турнира от миналия сезон, когато отпадна на полуфиналите от Хуан Мартин дел Потро, който впоследствие спечели трофея.

Димитров два пъти е достигал до финала в столицата на Швеция. През 2013 г. той печели турнира, а следващата година загуби битката за титлата от Томаш Бердих.

26-годишният българин вече е сигурен и за финалите на ATP в Лондон.