Левски измъкна победа в Плевен

На полувремето "сините" водеха с 26 точки

Левски надигра с 93:87 Спартак при гостуването си в Плевен. Това беше втори успех за "сините" в баскетболното първенство. Спартак продължава да търси първа победа в шампионата.

Левски изигра страхотна първа част, в която водеше със 16 точки, а за 10 минути наниза 30 точки.

Втората част продължи по същия начин, а в средата на четвъртината "сините" избухнаха с три поредни тройки и вдигнаха аванса си на цели 24 точки. До края на полувремето Левски вече водеше с 26, с убийствен процент на стрелба, минимален брой грешки.

Чак в средата на третата част Спартак се окопити, четири тройки на плевенчани намериха целта и разликата падна до 15 точки.

Силната игра на домакините продължи и в последния период, отново с няколко тройки и отлична стрелба на Ивко Ивков.

Три минути преди края разликата падна до едва три точки, след като Давор Кунтич вкара нова тройка за Спартак.

Последните две минути преминаха в изпълнение на наказателни удари, като нервите на "сините" издържаха до край.

Алекс Симеонов приключи с 34 точки, а Александър Милов се отчете с 14.

Ивко Ивков наниза 29 точки на бившия си отбор, Николай Маринов добави 14, а възпитаникът на "синята" школа Герасим Николов - 13.