21 октомври 2017 17:49 Велизар Антов

ГОЛЯМОТО ДЕРБИ СЕ ЗАВЪРНА! Зрелищно 2:2 между Левски и ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Lap.bg

Голямото дерби се завърна!

Левски и ЦСКА направиха зрелищно 2:2 в мач, който предложи всичко - голове, обрат, добър футбол и 25 000 по трибуните на националния стадион "Васил Левски".

„Червените” влязоха в сблъсъка с аванс от 3 точки и са точно пред „сините” във временното класиране, заемайки второто място.

Тази разлика между двата тима се запази, но лидера Лудогорец може да дръпне с 5 точки на върха в подреждането ако спечели в понеделник срещу Етър.

В трети пореден мач Левски не успя да победи „армейците” след две загуби с по 0:3 и сега 2:2.

Мачът започна вихрено. "Сините" удариха първи. Давид Яблонски вкара дежурния си гол още в 8-ата минута. Както и в предишните два двубоя - с Черно море и Етър, защитникът се разписа след центриране. Жорди Голес центрира от корнер, Николай Бодуров увисна и за непокрития Яблонски не беше проблем да опъне с глава мрежата зад Черниаускас.

Само четири минути обаче трая радостта на Левски. В 12-ата минута Тиаго Родригес изравни с шут извън наказателното поле. Той посрещна изчистената от Иван Горанов топка и стреля от въздуха. Божидар Митрев беше безпомощен - 1:1.

180 секунди по-късно "червената" част на стадиона отново подивя. Тиаго заби втория си гол, който беше също толкова красив, колкото и първия.

Кристиан Малинов пое топката в центъра, подаде малко по-напред към португалеца, който беше оставен непокрит, обърна се и стреля. Топката тупна пред Митрев и влетя в мрежата му.

Левски отговори с далечен изстрел на Жорди Гомес, който мина над вратата.

Последваха минути, в които "сините" се бяха прибрали плътно в своето поле, а ЦСКА се опитваше да пробие "бетона" им. Каранга и Манолев опитаха удари, но те бяха блокирани от бранители на Левски.

В 37-ата минута Тиго можеше да вкара трети гол. Яблонски сгреши, връщайки леко топката към Митрев, португалецът тръгна да я гони, но вратаря на "сините" все пак първи стигна до нея и я изчисти.

С това се изчерпа и всичко интересно за първата част.

Второто полувреме започна с неточен удар на Манолев. В следващите няколко минути преобладаваха здрави сблъсъци в средата на терена без положения пред двете врати.

Постепенно "сините" натиснаха съперника си и това даде резултат в 61-ата минута, когато центриране на Милош Цветкович бе засечено от Роман Прохазка за 2:2.

В 68-ата минута ЦСКА можеше отново да вкара, Дюлгеров центрира към Десподов, който стреля с глава, но Митрев улови.

Малко след това пък Обертан остана под топката при центриране пред Черниаускас.

В 90-ата минута "сините" дори можеха да измъкнат победата. Жорди Гомес стреля опасно от пряк свободен удар. Топката обаче мина встрани от вратата.о

Така двата тима поделиха точките и ЦСКА остана с три пред Левски в класирането, изоставайки с две от лидера Лудогорец, но шампионите са с мач по-малко, защото в понеделник приемат новака Етър в Разград.

Събития

90+3' Край на мача
90+1' Директен удар на Жорди Гомес от фаул, топката обаче минава встрани от вратата
87' Жълт картон Бодуров сваля Обертан, за да поправи грешка на Барт и получава жълт картон
86' Удар отдалеч на Васил Панайотов попада право в ръцете на Черниаускас
84' Засада "Сините" търсят Мапуку в предни позиции. При поредното подаване към него, той се оказва в засада
79' Смяна за състезател влизащ в игра Милчо Ангелов се появява на терена
79' Смяна за състезател излизащ от игра Малинов излиза
75' Засада Отлично подаване на Кулма към Карнга, който обаче е в засада
74' Жълт картон Картон за Горанов който се опита да скъса фланелката на Десподов
72' Центриране Центриране пред вратата на ЦСКА, Обертан не успява да играе с топката и вратарят на "червените" лови
70' Смяна за състезател влизащ в игра Мапуку го сменя
70' Смяна за състезател излизащ от игра Буш напуска терена
69' Смяна за състезател влизащ в игра Раул Лое влиза
69' Смяна за състезател излизащ от игра Тиаго излиза
69' Жълт картон Каранга получава картон за спор с Иван Горанов
68' Bнимание Центриране на Дюлгеров, Десподов стреля с глава, Митрев лови
61' Гол ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Роман Прохазка изравнява, след като засече центриране на Цветкович
58' Смяна за състезател влизащ в игра Станислав Манолев отстъпва мястото си на Кирил Десподов
58' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна и за ЦСКА
57' Bнимание Цветкович влезе в наказателното поле, но Кулма се хвърли в краката му и отне топката
56' Жълт картон Недялков е санкциониран, след като застана зад топката и забави изпълнението на фаул за Левски
54' Контра за ЦСКА. Манолев влезе отляво на "синята" врата, опита подаване, което беше пресечено от бранител на Левски
52' Здрави сблъсъци в средата на терена и без положения пред двете врати в последните няколко минути
47' Удар Удар на Манолев, но неточен
46' Смяна за състезател влизащ в игра Жерсон Кабрал влиза на негово място
46' Смяна за състезател излизащ от игра Вутов е сменен на почивката
45' Край на първото полувреме
45' Центриране Жорди Гомес центрира от корнер, но топката е посрещната и изчистена от Кристиан Малинов на близката греда.
37' Bнимание Тиго се размина на косъм с трети гол. Давид Яблонски сгреши, връщайки леко топката към Митрев, Тиаго тръгна да я гони, но вратаря на "сините" все пак първи стигна до нея и я изчисти.
36' Удар Далечен удар на Цветкович, но много неточен
35' Жълт картон Исландецът Ейолфсон е санкционират от съдията заради протест
31' Удар Тиаго стреля по земята от фаул. Ударът му е пресечен от бранител на Левски
28' Центриране Густаво Кулма центрира в наказателното поле но прекалено дълго и Каранга не успява да настигне топката
27' Жълт картон Васил Панайотов с жълт картон за нарушение в центъра
25' В последните 2-3 минути "сините" са се прибрали плътно в своето поле, а ЦСКА се опитва да пробие "бетона" им. Каранга и Манолев опитаха удари, но те бяха блокирани от бранители на Левски.
23' Жълт картон Малинов също получава картон за реплика по адрес на съдията
22' Жълт картон Вутов е предупреден официално от рефера за удар с ръка срещу Кристиан Малинов
15' Гол ГОООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго бележи втори гол. Халфът отново стреля от далечно разстояние и топката тупна пред Божидар Митрев и се оплете в мрежата му - 1:2
13' Удар Далечен изстрел на Жорди Гомес минава над вратата на "червените"
12' Гол ГОООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго изравнява с удар от въздуха извън наказателното поле - 1:1
8' Гол ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Давид Яблонски бележи с глава за 1:0 след центриране от корнер
7' Обертан подаде към Роман Прохазка в полето на ЦСКА. Ударът на словака обаче беше блокиран от Александър Барт
5' Bнимание Кранга настигна топката на аутлинията, върна я в наказателното поле на Левски, но тай Кулма не можа да оправи удар