ГОЛЯМОТО ДЕРБИ СЕ ЗАВЪРНА! Зрелищно 2:2 между Левски и ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" стигнаха до обрат с два португалски снаряда, Прохазка измъкна "сините"

Голямото дерби се завърна!

Левски и ЦСКА направиха зрелищно 2:2 в мач, който предложи всичко - голове, обрат, добър футбол и 25 000 по трибуните на националния стадион "Васил Левски".

„Червените” влязоха в сблъсъка с аванс от 3 точки и са точно пред „сините” във временното класиране, заемайки второто място.

Тази разлика между двата тима се запази, но лидера Лудогорец може да дръпне с 5 точки на върха в подреждането ако спечели в понеделник срещу Етър.

В трети пореден мач Левски не успя да победи „армейците” след две загуби с по 0:3 и сега 2:2.

Мачът започна вихрено. "Сините" удариха първи. Давид Яблонски вкара дежурния си гол още в 8-ата минута. Както и в предишните два двубоя - с Черно море и Етър, защитникът се разписа след центриране. Жорди Голес центрира от корнер, Николай Бодуров увисна и за непокрития Яблонски не беше проблем да опъне с глава мрежата зад Черниаускас.

Само четири минути обаче трая радостта на Левски. В 12-ата минута Тиаго Родригес изравни с шут извън наказателното поле. Той посрещна изчистената от Иван Горанов топка и стреля от въздуха. Божидар Митрев беше безпомощен - 1:1.

180 секунди по-късно "червената" част на стадиона отново подивя. Тиаго заби втория си гол, който беше също толкова красив, колкото и първия.

Кристиан Малинов пое топката в центъра, подаде малко по-напред към португалеца, който беше оставен непокрит, обърна се и стреля. Топката тупна пред Митрев и влетя в мрежата му.

Левски отговори с далечен изстрел на Жорди Гомес, който мина над вратата.

Последваха минути, в които "сините" се бяха прибрали плътно в своето поле, а ЦСКА се опитваше да пробие "бетона" им. Каранга и Манолев опитаха удари, но те бяха блокирани от бранители на Левски.

В 37-ата минута Тиго можеше да вкара трети гол. Яблонски сгреши, връщайки леко топката към Митрев, португалецът тръгна да я гони, но вратаря на "сините" все пак първи стигна до нея и я изчисти.

С това се изчерпа и всичко интересно за първата част.

Второто полувреме започна с неточен удар на Манолев. В следващите няколко минути преобладаваха здрави сблъсъци в средата на терена без положения пред двете врати.

Постепенно "сините" натиснаха съперника си и това даде резултат в 61-ата минута, когато центриране на Милош Цветкович бе засечено от Роман Прохазка за 2:2.

В 68-ата минута ЦСКА можеше отново да вкара, Дюлгеров центрира към Десподов, който стреля с глава, но Митрев улови.

Малко след това пък Обертан остана под топката при центриране пред Черниаускас.

В 90-ата минута "сините" дори можеха да измъкнат победата. Жорди Гомес стреля опасно от пряк свободен удар. Топката обаче мина встрани от вратата.о

Така двата тима поделиха точките и ЦСКА остана с три пред Левски в класирането, изоставайки с две от лидера Лудогорец, но шампионите са с мач по-малко, защото в понеделник приемат новака Етър в Разград.

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона