Обзор на Бундеслигата (РЕЗУЛТАТИ+КЛАСИРАНЕ)

Байер (Леверкузен) изигра може най-силното си полувреме от години насам

Байерн Мюнхен се иразвни на първото място с Борусия Дортмунд в Бундеслигата след минимален успех с 1:0 като гост на Хамбургер в среща от 9 кръг на германския шампионат. Хамбугер игра през по-голямата част от двубоя с 10 души, след като Гидеон Йънг получи червен картон в 32-та минута.

Байер (Леверкузен) изигра може най-силното си полувреме от години насам и през него успя да вкара пет гола на Борусия (Мьонхенгладбах), с което спечели гостуването си с 5:1 в двубой от деветия кръг на Бундеслигата.

През първата част бившият тим на Димитър Бербатов не впечатли с нищо и дори имаше късмет да допусне само един гол в мрежата си, дело на Фабиан Джонсън още в 7-ата минута.

След това обаче “аспирините” отнесоха съперника с поредица от перфектни контраатаки. В 48-ата минута Свен Бендер изравни след корнер, а после на сцената излязоха Юлиан Брант, Леон Бейли, Кай Хавертц, Кевин Фоланд и Йоел Похянпало.

Техните акции доведоха до последователни попадения на Бейли (59’), Брант (61’), Фоланд (69) и Похянпало (81’), а веднъж и гредата ги спря.

КЛАСИРАНЕ

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини