Вдъхновен Арсенал сгъсти черните облаци над "Гудисън парк"

Роналд Куман вероятно е на часове от уволнение

Арсенал победи Евертън като гост с 5:2 във Висшата лига и почти сигурно "откъсна" главата на треньора на "карамелите" Роналд Куман.

Първото полувреме беше равностойно, но през втората част гостите изцяло доминираха срещу разочароващия си съперник. Резултатът обаче беше открит от домакините в 12-та минута. Гранит Джака изгуби топката в центъра на терена и след това бившият английски национал я отне. С прецизен удар той успя да преодолее Петър Чех.

Гостите успяха да изравнят в 40-та минута. Джака отправи силен удар от границата на наказателното поле, който беше отразен от Джордан Пикфорд. Топката обаче попадна в Начо Монреал, който нямаше проблем да изравни за 1:1.

Второто полувреме мина под диктовката на "артилеристите". В 53-та минута Месут Йозил вкара красив гол с глава след центриране на Алексис Санчес. В 68-та минута Идриса Гей от домакините получи втори жълт картон и направи задачата на своя отбор още по-трудна. В 74-та минута Александър Лаказет на прави 3:1. В контраатака той получи от Йозил и прониза Пикфорд.

След 90-та минута паднаха още 3 попадения. Аарън Рамзи също се записа сред голмайсторите след пас на резервата Джак Уилшър. Омар Ниас направи 2:4 след грешка на Чех. Най-красивият гол беше дело на Санчес, който мина на парад през защитата на "карамелите" в 95-та минута и се разписа.

С победата си Арсенал събра 16 точки и вече е на 5-то място в таблицата. Евертън се настани в зоната на изпадащите с 8 точки и 18-то място.

Еврограндове искат играч на Мъри Стоилов

Тен Хаг: Доволен съм, не видях паника

Вижте какво каза мениджърът на Манчестър Юнайтед

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати