ЦСКА 1948 спечели дербито на Трета лига (СНИМКИ+КЛАСИРАНЕ) (РЕЗУЛТАТИ)

С този успех отборът събра актив от 32 точки

Отборът на ЦСКА 1948 постигна труден успех с 2:1 над Миньор (Перник) в дербито от 12-ия кръг на Югозападна Трета лига.

Головете за играчите на Валентин Илиев реализираха юношите на ЦСКА Герман Петров (2) и Йоан Маринов (49). Единственото попадение за “чуковете” от Перник заби Кристиян Ковачев (51).

Дербито на кръга започна по фантастичен начин за играчите на Валентин Илиев. Още във втората минута Герман Петров прати кълбото в мрежата на гостите от Перник. След гола на "червените", отборът на Данаил Бачков започна да владее кълбото по-често и на два пъти създаде напрежение пред вратата на Сайков.

В 15-ата минута ЦСКА 1948 бе близо до нов гол. Томислав Павлов изпълни много хитро фаул, халфът намери Емил Гъргоров в назакателното поле, но опитният футболист пропусна отлична възможност. Даниел Леонтиев показа класа, спасявайки сигурно попадение във вратата си. Десет минути по-късно Милен Иванов получи чудесен пас на фланга от Гущеров, юношата на ЦСКА центрира много добре, но Мирослав Иванов се намеси на ниво.

В 34-ата минута Иванов се пребори за една топка в центъра на терена, след което подаде на фланга към Маринов, който веднага центрира за Бадема. 36-годишният играч стреля с глава, но над вратата. Малко по-късно и Андон Гущеров направи сериозен пропуск за "червените".

Малко преди края на първата част Любомир Илиев пробва късмета си от пряк свободен удар, но опитът му срещна "червената" стена. Това и бе последната интересна ситуация за първото полувреме.

Втората част отново започна мечтано за домакините и след само четири минути Йоан Маринов се възползва от грешка в защитата на Миньор. Талантливият нападател вкара поредния си гол за тима. В 51-ата минута нападателят на "чуковете" Кристиян Ковачев намали резултата след удар от дистанция.

В 63-ата минута Георги Ризов получи удобна топка в наказателното поле, младият играч залъга бранител на "червените" и шутира, но опитът му мина на сантиметри от целта. В 83-ата минута Николай Хаджиниколов също бе близо до гол. Играчите на Валентин Илиев направиха добра комбинация, топката се озова в наказателното поле, където Гъргоров върна към Хаджи, който без да се замисли шутира, но право в ръцете на Леонтиев.

С този успех ЦСКА 1948 събра актив от 32 точки, с четири повече от втория Вихрен (Сандански). Миньор пък е на шеста позиция с 20 точки.