Леганес чукна Билбао и настигна Реал (ВИДЕО)

Клаудио Бовю вкара единствения гол в 54-ата минута

Скромният Леганес продължава с впечатляващите си изяви този сезон. Тимът спечели с 1:0 срещу Атлетик (Билбао) в среща от деветия кръг на испанското първенство.

Клаудио Бовю вкара единствения гол в 54-ата минута. С успеха Леганес се изравни по точки с шампиона Реал (Мадрид), който по-късно приема Ейбар. Любопитното е, че момчетата на Асиер Гаритано имат едва три допуснати гола от началото на сезона.

Домакините бяха по-дейни през първото полувреме. Техният вратар Иван Куеяр докосваше топката само за да изпълнява аутове. На отсрещната врата Кепа Арисабалага отрази две опасни положения.

В 48-ата минута Пичу Куяер направи грандиозно спасяване с една ръка, когато изглеждаше, че Иняки Уилиямс ще отбележи. След прекрасната си намеса стражът направи грешка, при която Микел Сан Хосе нацели греда. В 54-ата Клаудио Бовю вкара страхотен гол за Лега. Домакините направиха контраатака, Бовю се разходи между защитниците и прати топката много близо до сглобката - 1:0.

В 74-ата минута Ариц Адурис поиска дузпа и останаха сериозни съмнения.