Каранга влезе от пейката и спаси ЦСКА от голям срам (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" обърнаха Ботев Враца за 3:1 в последните 20 минути в мач за Купата на България

ЦСКА успя да обърне до 3:1 Ботев (Враца) и да се класира на 1/4-финалите за Купата на България.

"Червените" изненадващо изоставаха в резултата след повече от час игра в срещата на стадион "Българска армия", но все пак класата си каза думата и не станахме свидетели на голяма сензация.

Появилият се на смяна голмайстор Фернандо Каранга отбеляза за 1:1 в 69-ата минута, след като гостите от Враца поведоха още в осмата минута чрез Атанас Димитров.

В 61-ата минута Каранга направи сериозен пропуск, засичайки центриране отляво с глава, но Митов спаси. Само 60 секунди по-късно голмайсторът на "червените" се отличи с нов пропуск. Меркадо го намери на 3-4 метра пред голлинията, бразилецът стреля, но Григоров със самоотвержен шпагат успя някак да избие в корнер.

В 64-ата минута реферът Петър Костадинов реши да изгони с директен червен картон защитника на гостите Кристиян Григоров. Бранителят действително извърши нарушение срещу Каранга, като стъпи върху коляното му.

В 81-ата Кирил Десподов направи пълен обрат и успокои "армейците". Наричаният "космонавт" от феновете на Левски национал успя да опъне отблизо мрежата на Христо Митов за 2:1.

Победата на ЦСКА подпечата Кевин Кубемба в 84-ата минута - 3:1.

ЦСКА - БОТЕВ (Враца) 3:1
0:1 Атанас Димитров (8), 1:1 Фернандо Каранга (69), 2:1 Кирил Десподов (81), 3:1 Кевин Кубемба (84)

ЦСКА: 12. Китанов, 2. Атанасов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Пинто, 10. Кулма, 16. Лое, 19. Десподов, 21. Кубемба, 25. Барт, 29. Ангелов

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Митов, 18. Кабов, 13. Димитров, 6. Гаджев, 20. Стоев, 19. Михайлов, 4. Харизанов, 21. Карапетров, 5. Григоров, 14. Петров, 17. Георгиев

NOVSPORT проследи на живо развоя на срещата.

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"